نخود ایران اردیبهشت قایقرانی گیلان حضور 4ورزشکار

نخود: ایران اردیبهشت قایقرانی گیلان حضور 4ورزشکار اردوی تیم ملی قایقرانی کایاک خبر ورزشی

گت بلاگز کرمانشاه چرا پشت فرمان دوئل می کنیم

رئیس پلیس راه استان گفت: بعضی رانندگان پشت فرمان خود واقعی را فراموش می کنند

چرا پشت فرمان دوئل می کنیم

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛رئیس پلیس راه استان گفت: بعضی رانندگان پشت فرمان خود واقعی را فراموش می کنند و تبدیل به خودروهایشان می شوند و با خودروهای دیگر تا سرحد دوئل مرگبار پیش می روند، این دسته از رانندگان دیگر آن انسانهایی که جهت ورود و خروج از یک در، دیگران را مقدم می شمارند نیستند.

سرهنگ “فضل الله شیری”گفت: بعضی رانندگان پشت فرمان خود واقعی را فراموش می کنند و تبدیل به خودروهایشان می شوند و با خودروهای دیگر تا سرحد دوئل مرگبار پیش می روند، این دسته از رانندگان دیگر آن انسانهایی که جهت ورود و خروج از یک در، دیگران را مقدم می شمارند نیستند.

وی خطاب به این دسته از رانندگان می پرسد: آیا پشت فرمان به حقوق دیگران تجاوز می کنیم؟ آیا مدنیت مان را در زرنگی و رندی در رانندگی می خواهیم ثابت کنیم؟ آیا ماشین مرام تعارف و گذشت را به مرام سرکشی و حق کشی مبدل می کند؟ آیا هنگامی که می بینیم خیابان شلوغ است توقف دوبله می کنیم و به نظاره سد معبری که در ترافیک ایجاد کرده ایم می نشینیم؟

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: عده ای از رانندگان بدیهی ترین حقوق عابران را که همان حق عبور ایمن از راه ها و خیابان ها ست را با توقف در گذرگاه های مخصوص آنان و توقف در پیاده روها سلب می کنند، در حق عابران کسبه حاشیه خیابانها و آنها که کار ساختمانی می کنند نیز با اشغال فضای پیاده رو ها کمتر از رانندگان نقش منفی ندارند.

چرا پشت فرمان دوئل می کنیم

سرهنگ شیری افزود: والدینی را می بینیم که هنگام عبور از عرض و طول خیابانها دست کودکشان را از سمت سواره رو می گیرند و خود در سمت پیاده رو هستند، دوستی خطرناک پدرانی را می بینیم که در حال رانندگی نونهال خود را در بغل می گیرند و پدرانی را می بینیم که در صحنه تصادف نوجوان موتورسوارشان و بعد از واقعه ابراز ندامت از خرید موتور جهت او می کنند.

وی ادامه داد: همه ما در حال رانندگی عابرانی را می بینیم که دوست دارند باعث ترمز ناگهانی و عوض کردن مسیر خودروها شوند، آنان مختالاً فخورا در خیابانها راه می روند و به رانندگان و ماشین هایی که به سمت آنان می آیند نیم نگاهی هم نمی کنند، گویی همه تکالیف ایمنی متوجه راننده است.

رئیس پلیس راه استان عنوان کرد: میزان ریسک پذیری که دستمایه آن جان گران مایه هست، در تعدادی از رانندگان بسیار شگفت انگیز و تعجب آور هست، آنجا جلو را نمی بینند و به سبقت می روند، آنجا که ذهنشان رانندگی را رها می کند و مشغول گوشی تلفن همراه می شود، آنجا که بزرگراه می گوید در 90 کیلومتر سرعت ایمنی دارید اینها تندتر می روند، آنجا که بزرگراه خیس و لغزنده است اینها با همان سرعت خشکی می رانند، آنجا که می دانند لاستیک ماشین فرسوده است بازهم با آن حرکت می کنند حتی با سرنشین اضافه و سرعت بیشتر.

انتهای پیام/پ

رئیس پلیس راه استان گفت: بعضی رانندگان پشت فرمان خود واقعی را فراموش می کنند

واژه های کلیدی: ماشین | خیابان | رانندگی | پیاده رو | کرمانشاه | پشت فرمان | رانندگان | فراموش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog