نخود ایران اردیبهشت قایقرانی گیلان حضور 4ورزشکار

نخود: ایران اردیبهشت قایقرانی گیلان حضور 4ورزشکار اردوی تیم ملی قایقرانی کایاک خبر ورزشی

گت بلاگز فرهنگی هنری بیوگرافی فیروز زنوزی جلالی

از زنده‌یاد فیروز زنوزی جلالی، آثار بسیاری از جمله رمان «قاعده بازی» و «مردی با کفش‌های قهوه‌ای» به یادگار مانده هست.

بیوگرافی فیروز زنوزی جلالی

فیروز زنوزی جلالی در یکم آبان ماه سال 1329 در خرم آباد متولد شد و تا آخر تحصیلات ابتدایی در بروجرد بوده سپس به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمد و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته های نظامی گذرانده و در بوشهر به عنوان ناخدای یکم کمیسر دریایی در سال 1357 انجام وظیفه می کرد. او از سال 1355 فعالیت خود را در زمینه نویسندگی شروع کرد و بعد از وقفه ای در حدود 13 سال، مجموعه داستان های «سال های سرد» سرآغازی شد جهت انتشار باقی آثار او.
جلالی به عنوان کارشناس با بخش داستان بنیاد جنگ زدگان، کتاب سال بنیاد شهید، بخش قصه و رمان حوزه هنری و بخش گزینش آثار برتر معلمان همکاری داشته و علاوه بر ساخت فیلم های مستند به فیلم نامه و نمایش نامه نویسی، تدریس و نقد نیز می پرداخت و کتاب «مردی با کفش های قهوه ای» او جزء آثار برتر 20 ساله انقلاب آشنا شده است و کتاب مخلوق او نیز برنده دیپلم افتخار از طرف بنیاد شهید شده است هست. همچنین با نگارش آثاری چون رمان «قاعده بازی» موفق به اخذ جوایزی از جشنواره ها و جایزه های ادبی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، قلم زرین و جلال ال احمد شد.

عبارات مهم : مجموعه

این نویسنده در روزهای نهایی سال 94 به بیماری عفونت ریه دچار شد و دوره های شیمی درمانی جهت وی شروع شد که در ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ به خاطر وخامت حال درمانش متوقف شد. وی آخر در تاریخ ۵ اردیبهشت ماه در بیمارستان درگذشت.
از این نویسنده آثاری همچون باران بر زمین سوخته (مجموعه نقد آثار احمد محمود)، سال های سرد، خاک و خاکستر، روزی که خورشید سوخت، اسکاد روی ماز 543، مردی با کفش های قهوه ای، سیاه بمبک، مجموعه داستان اولی ها (گردآوری)، مخلوق (رمان)، شور و شیرین (فیلم نامه) منتشر و به یادگار مانده است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مجموعه | داستان | نویسنده | فیروز زنوزی جلالی | فیروز زنوزی جلالی درگذشت | کارشناس | رمان قاعده بازی | نویسنده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog