نخود ایران اردیبهشت قایقرانی گیلان حضور 4ورزشکار

نخود: ایران اردیبهشت قایقرانی گیلان حضور 4ورزشکار اردوی تیم ملی قایقرانی کایاک خبر ورزشی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی برخوردهای قهری با مساله حجاب دختران جوابگو نخواهد بود / آذر منصوری

قائم مقام جمعیت زنان مسلمان نواندیش گفت: برخوردهای قهری با مساله دختران انقلاب، جوابگو نخواهد بود. این عنوان باید در فضای عمومی کشور به یک عنوان گفت‌وگو تبدیل ش

برخوردهای قهری با مساله حجاب دختران جوابگو نخواهد بود / آذر منصوری

آذر منصوری: برخوردهای قهری با مساله حجاب دختران جوابگو نخواهد بود

عبارات مهم : جمعیت

قائم مقام جمعیت زنان مسلمان نواندیش گفت: برخوردهای قهری با مساله دختران انقلاب، جوابگو نخواهد بود. این عنوان باید در فضای عمومی کشور به یک عنوان گفت وگو تبدیل شود

به گزارش ایلنا، آذر منصوری، در نشست بررسی فعالیت حقوقی سیاسی زنان در صدسال اخیر، عنوان کرد: کشور عزیزمان ایران از نظر شکاف جنسیت، رتبه ۱۴۰ را ازمیان۱۴۴ کشور دارد. وقت آقای خاتمی قیمت اشتغال زنان ۱۷ درصد شد، وقت احمدی نژاد ده درصد شد و در دولت روحانی دو درصد افزوده شد، البته بررسی میزان همکاری زنان در فضای عمومی و احزاب، رسانه ها و…تاکنون مورد توجه دولت ها نبوده است.

برخوردهای قهری با مساله حجاب دختران جوابگو نخواهد بود / آذر منصوری

قائم مقام جمعیت زنان مسلمان نواندیش افزود: همکاری سیاسی زنان گاهی وسیله ای جهت شتاب بخشیدن به روند توسعه بوده هست، به عنوان مثال در دوره رضا شاه عنوان کشف حجاب یکی از نمادهای نوسازی مد نظر پهلوی بود و نشانه از تاسیس شرکت زنان در نهایت القای این بود که زنان باید از پوشش آزاد شوند تا به همکاری حداکثری در همه حوزه ها جز سیاسی دست یابند.

منصوری گفت: اصلاح جامعه در مبانی اعتقادی ما به عنوان یکی از تکالیف اجتماعی زنان شمرده شده است است و همکاری سیاسی به درک زنان از زندگی اجتماعی کمک می کند، به آنها ارزش داده و به توسعه جامعه کمک می کند. همچنین باعث آزادسازی نیروهای اندوخته نیمی از جمعیت جامعه شده است و زمینه ساز عدالت در جامعه می شود.

قائم مقام جمعیت زنان مسلمان نواندیش گفت: برخوردهای قهری با مساله دختران انقلاب، جوابگو نخواهد بود. این عنوان باید در فضای عمومی کشور به یک عنوان گفت‌وگو تبدیل ش

وی بیان کرد: زنان با کمک مالی به مشروطه خواهان و پناه دادن به آنها در انقلاب مشروطه نقش مهمی داشتند ولی مساله زنان مساله قانون مشروطه هم نبود. در انقلاب اسلامی هم زنان به کمک مردان آمدند و خواهان عوض کردن رژیم شدند. در هفده شهریور، زنان پیشتاز راهپیمایی بودند و آمار زنان شهید تعدادشان بالاتر بود.

قایم مقام جمعیت زنان مسلمان نواندیش با تاکید بر اینکه تاکنون مساله زنان مساله دولت ها و حکومت ها نبوده است،گفت: هنگامی که که در برداشتن و گذاشتن حجاب، اجبار مطرح باشد اختیار افراد سلب می شود. هنگامی که قانون حجاب اضطراری تصویب شد چندان مقاومتی صورت نگرفت ولی پدیده دختران انقلاب شکل جدیدی از اعتراض مدنی زنان است.

منصوری افزود: برخوردهای قهری با مساله دختران انقلاب، جوابگو نخواهد بود. این عنوان باید در فضای عمومی کشور به یک عنوان گفت وگو تبدیل شود و نظام باید برخوردهای قهری و بگیر و ببندها را کنار بگذارد تا این عنوان از مساله اجتماعی به مساله دیگری تبدیل نشود. البته اشتباهی که بعد از انقلاب رخ داد این بود که حجاب نماد جامعه اسلامی شد. هنگامی که حجاب را در جامعه اضطراری می کنیم یعنی مردم را دعوت به نفاق می کنیم.

برخوردهای قهری با مساله حجاب دختران جوابگو نخواهد بود / آذر منصوری

واژه های کلیدی: جمعیت | سیاسی | انقلاب | دختران | جامعه اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog