نخود ایران اردیبهشت قایقرانی گیلان حضور 4ورزشکار

نخود: ایران اردیبهشت قایقرانی گیلان حضور 4ورزشکار اردوی تیم ملی قایقرانی کایاک خبر ورزشی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کدام غول‌های نفتی خواستگار طلای سیاه کشور عزیزمان ایران هستند؟

برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) در تیرماه سال ۹۴و لغو تحریم‌ها در دی ماه ۹۴، مجددا درهای تعامل بین بازار نفت کشور عزیزمان ایران و غول های نفتی دنیا را گشود و مش

کدام غول‌های نفتی خواستگار طلای سیاه کشور عزیزمان ایران هستند؟

کدام غول های نفتی خواستگار طلای سیاه کشور عزیزمان ایران هستند؟

عبارات مهم : ایران

برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) در تیرماه سال ۹۴و لغو تحریم ها در دی ماه ۹۴، مجددا درهای تعامل بین بازار نفت کشور عزیزمان ایران و غول های نفتی دنیا را گشود و مشتریان طلای سیاه کشور عزیزمان ایران یکی بعد از دیگری جهت توسعه میادین نفتی و گازی پای میز مذاکره نشستند، به طوری که به استناد گفته های مسئولان بیش از ۳۰ تفاهم نامه نفتی با نشانه قرار دادن اطلاعات میادین در اختیار شرکت های نفتی و ارائه وقت ۶ ماهه به آن ها جهت ارائه نتیجه های مطالعات خود امضا شده است است.

به گزارش ایسنا، بعد از امضای تفاهم نامه کشور عزیزمان ایران با توتال، سی ان پی سی آی و پتروپارس در ۱۲ تیرماه جهت توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی،تعیین وظیفه توسعه میدان نفتی آزادگان در اولویت واقع شده است است که مذاکره جهت توسعه این میدان با شرکت های مختلفی از جمله رس نفت از روسیه، شرکت های CNPC و ساینوپک از چین، شرکت انی از ایتالیا، شرکت مرسک از دانمارک، شرکت OMV از اتریش، شرکت ONGC از هند، شرکت پرتامینا از اندونزی، شرکت پتروناس از مالزی، شرکت شل از هلند، شرکت وینتر شال از آلمان، شرکت توتال از فرانسه و یک شرکت تایلندی ادامه دارد.

کدام غول‌های نفتی خواستگار طلای سیاه کشور عزیزمان ایران هستند؟

البته طبق گفته مسئولان از آنجایی که برگزاری مناقصه این میدان وقت بر است این که کدام شرکت یا کنسرسیوم عهده دار توسعه این میدان شود طی ۶ ماه آینده مشخص خواهد شد.منجر به امضای قرارداد در ۱۲ تیرماه امسال شده است است.

تفاهمنامه مطالعاتی میدان یادآوران نیز بین شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران و شرکت انگلیسی-هلندی شل امضا شده است است و آینده نگری می شود یادآوران بعد از آزادگان، دومین میدانی باشد که جهت توسعه در قالب مدل تازه قراردادهای نفتی به مناقصه می رود.

برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) در تیرماه سال ۹۴و لغو تحریم‌ها در دی ماه ۹۴، مجددا درهای تعامل بین بازار نفت کشور عزیزمان ایران و غول های نفتی دنیا را گشود و مش

روس ها در صدر

در میان تفاهم نامه های امضا شده است با کشورهای خارجی، روسیه بیشترین سهم را داراست، شرکت های لوک اویل، زاروبژنفت، تات نفت و گازپروم نفت به ترتیب مطالعه میدان های نفتی آب تیمور و منصوری- آبان و پایدار غرب- دهلران و شادگان- چشمه خوش و چنگوله را عهده دار شدند. شرکت زاروبژنفت ۲۶ تیرماه امسال با نشانه مطالعه میدان های شادگان و رگ سفید هم تفاهم نامه ای با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب امضا کرد.

البته اوایل شهریورماه شرکت گازپروم نفت نتیجه های مطالعات خود را جهت میدان های چنگوله و چشمه خوش به شرکت ملی نفت ارائه کرد. گازپروم نفت جهت مطالعه میدان چنگوله با شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و میدان چشمه خوش با شرکت نفت مناطق مرکزی تفاهم نامه امضا کرده بود.

از سوی دیگر اخیرا مذاکراتی بین شرکت ملی نفت و شرکت گازپروم جهت توسعه میدان های گازی کیش، فرزاد A و B و میدان پارس شمالی شروع شده است هست. این شرکت از کشور عزیزمان ایران وقت بیشتری جهت ارائه نتیجه های مطالعات خود خواسته و کشور عزیزمان ایران این وقت را در اختیار آن ها قرار داده است.

کدام غول‌های نفتی خواستگار طلای سیاه کشور عزیزمان ایران هستند؟

مذاکره با گازپروم نفت درحالی به قوت خود باقی است که در هفته دوم شهریورماه راهکارهای زیاد کردن ضریب بازیافت نفت در میدان‎های آبان و پایدارغرب از سوی نمایندگان شرکت زاروبژنفت روسیه تشریح شد.تفاهم نامه مطالعه این ۲ میدان مشترک، ۲۲ تیرماه سال گذشته میان شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران و زاروبژنفت روسیه امضا شده است بود.

امضای سه تفاهم نامه همکاری جهت توسعه میدان دارخوین

برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) در تیرماه سال ۹۴و لغو تحریم‌ها در دی ماه ۹۴، مجددا درهای تعامل بین بازار نفت کشور عزیزمان ایران و غول های نفتی دنیا را گشود و مش

میدان دارخوین که دو فاز توسعه ای آن با موفقیت به آخر رسیده هست، توسعه فاز سوم خود را در قالب مدل تازه قراردادهای نفتی دنبال می کند که به این منظور، تاکنون تفاهمنامه های همکاری بین شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران با شرکت انی ایتالیا، شرکت ملی نفت مجموعه جزایر فیلیپین و شرکت ایرانی سرمایه گذاری غدیر امضا شده است است.

توسعه میدان گازی کیش در چند فاز

میدان گازی کیش دیگر میدانی است که در صف توسعه در قالب مدل تازه قراردادهای نفتی واقع شده است است و تاکنون شرکت انگلیسی-هلندی شل، انی ایتالیا و شرکت های ایرانی سرمایه گذاری غدیر و صانع جهت توسعه آن ابراز میل به کرده و تفاهمنامه های همکاری مشترکی را با نشانه مطالعه میدان امضا کرده اند. میدان کیش، میدان بزرگی است که توسعه آن در قالب چند فاز اجرایی خواهد شد.

کدام غول‌های نفتی خواستگار طلای سیاه کشور عزیزمان ایران هستند؟

جزییات نحوه توسعه چهار میدان بلال ، آذر، بندکرخه،دالپری

میدان چنگوله از میادین یکسان نفتی است که قرابت زیادی با میدان آذر دارد و تاکنون با محوریت مطالعه این میدان، سه تفاهمنامه بین شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران و شرکت گازپروم نفت روسیه، شرکت ملی نفت تایلند (PTTEP) و شرکت دی ان او (DNO) نروژ امضا شده است است.

شرکت اوام وی (OMV) اتریش هم با شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران جهت مطالعه میدان بندکرخه تفاهمنامه ای امضا کرده که نتیجه های آن را نیز ارائه داده است.

تا کنون نتیجه های مطالعات شرکت ملی نفت تایلند (PTTEP) روی میدان های بلال، چنگوله و دالپری، در نشست یکسان میان نمایندگان این شرکت و شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران تشریح شده است هست. شرکت ملی نفت تایلند که اواسط آذرماه پارسال جهت مطالعه این سه میدان، با شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران تفاهمنامه همکاری امضا کرده بود، بعد از گذشت ۶ ماه، در خرداد ماه امسال نتیجه های مطالعات خود را به شرکت ملی نفت ارائه داد .

شرکت ملی نفت علاوه بر امضای تفاهمنامه با شرکت ملی نفت تایلند، پیش از این جهت مطالعه میدان بلال با شرکت گاز کره جنوبی، جهت میدان دالپری با شرکت او ام وی اتریش تفاهم نامه همکاری امضا کرده هست. طرح های توسعه مخزن بنگستان میدان منصوری را که از سوی شرکت های لوک اویل روسیه و شرکت دولتی نفت اندونزی (پرتامینا) ارائه شده است است نیز ارائه شده است و در یکصد و چهل و یکمین جلسه کمیته مشاوران مدیریت مخازن مورد بررسی قرار گرفته است.

تفاهمنامه همکاری و توافقنامه محرمانگی اطلاعات به منظور مطالعه، ارزیابی و توسعه تکمیلی میدان نفتی دالپری، بین شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران و شرکت Berlanga سنگاپور امضا شد.همچنین تفاهمنامه همکاری بین شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران و شرکت ORG نروژ جهت مطالعه توسعه میدان سردار جنگل و بلوک های اکتشافی ۲۴، ۲۶ و ۲۹ دریای خزر امضا شد.

الگوهای توسعه ای میدان سومار ارائه شده است از سوی شرکت لهستانی PGNIG با حضور مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، معاون بررسی طرح های منابع هیدروکربوری (نفت و گاز)، اعضای کمیته مشاورین مدیریت مخازن و جمعی از کارشناسان مرتبط، بررسی و در خصوص برنامه های پیشنهادی این شرکت جهت توصیف و توسعه میدان سومار بحث و تبادل نظر شد.

چشم منتظر لایه های نفتی پارس جنوبی و فرزاد B

در میان میادین نفتی و گازی، لایه های نفتی پارس جنوبی و میدان گازی فرزاد B تا یک قدمی امضای تفاهم نامه رفتند ولی مذاکره با مرسک جهت امضای تفاهم نامه توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی به علت خرید شاخه نفتی این شرکت به وسیله توتال و حضور توتال در توسعه این لایه های در کشور قطر و مذاکره با هندی ها جهت توسعه میدان گازی فرزاد B به علت به تفاهم نرسیدن بر سر پرسشها مالی به تعویق افتاده است.

بر اساس این گزارش، بر اساس مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی، شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران مکلف شده است است تا آخر امسال ۱۰ قرارداد توسعه ای میدان های نفت و گاز را به نتیجه برساند.

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | ایرانی | مطالعه | میدان نفتی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog